Imprezy na Ibizie

Ibiza to wyspa, która słynie przede wszystkim z imprez. Imprezy masowe, na które przyjeżdżają tam Europejczycy każdego roku odbywają się tam już od lat siedemdziesiątych. W latach siedemdziesiątych właśnie Ibiza była miejscem, w którym osiedlali się hipisi, panowała na wyspie idealna atmosfera dla nich. Obecnie Ibiza to wyspa, na której podobno odbywają się najlepsze imprezy w Europie. Wyspa pełna jest kultowych miejsc, klubów, przybywają tutaj najbardziej znani DJ z całej Europy. Wyspa jednakże tętni życiem tylko w czasie wakacji – od października ruch tutaj zamiera i pojawiają się jedynie turyści, którzy cenią sobie spokój oraz podziwiają urodę Ibizy, bo wyspa, mimo że znana jest raczej jedynie z imprez, to jest również pięknym przyrodniczo miejscem. Można tutaj uprawiać sporty wodne, windsurfing oraz zwiedzać samą wyspę, na której znajduje się mnóstwo zabytków. W czasie, kiedy rozkręcają się najlepsze i najbardziej huczne imprezy raczej nie można liczyć na spokój i na możliwość podziwiania piękna tej wyspy, bo każdy zakątek wyspy jest wtedy zasiedlony przez nastolatków, studentów oraz podstarzałych panów, którzy przylatują na Ibizę tylko ze względu na imprezy.

Wtedy właśnie imprezy przenoszą sie często na plaże, na okoliczne wzgórza. Życie nocne i kluby na Ibizie są prawdziwie przednie, doceniane przez prawdziwego imprezowicza z każdego zakątka Europy. Najczęściej słyszane dźwięki muzyki to techno, house raz trance. W każdej godzinie można znaleźć sklep, w którym można się napić. Na szczególną uwagę zasługują momenty rozpoczęcia sezonu, jest to zazwyczaj jeden dzień, który jest szumnie rozgłaszany w całej Europie, wtedy imprezy trwają przez całą dobę w każdym zakątku na wyspie. Turyści przybywający na Ibizę zazwyczaj prowadzą dość zbliżony styl życia: budzą się rano i opalają się na plaży tudzież na tarasie albo plaży, wieczorem natomiast rozpoczynają przygotowania do imprezy. Pobyt na Ibizie nie jest tak drogi jak mogłoby się wydawać, wejściówki mają najróżniejsze ceny, w zależności od renomy klubu oraz w zależności od specjalnych okazji.