Jak się bawią dzisiejsi Polacy

Współczesne pokolenie młodych Polaków znacznie różni się od swoich rówieśników sprzed trzydziestu a nawet dwudziestu lat. Różnice są tak diametralne, że o ile nastolatkowi z lat 90′ nie marzyło się nawet branie udziału w imprezie klubowej, o tyle dla współczesnego młodego człowieka to często najlepsza zabawa i fantastyczna rozrywka. Powodem różnic jest zaś przede wszystkim zmiana polityczna i społeczna, która miała w Polsce miejsce po 1989 roku i rozprężenie międzyludzkich stosunków. Nie bez wpływu na sferę rozrywkową było również stopniowe wprowadzanie imprezowej mody z Zachodu, dzięki czemu na imprezy można się dzisiaj wybierać nie tylko na domówki do znajomych, ale do klubów czy na organizowane eventy tematyczne w wybranej konwencji.
3Dzisiejszy młody Polak mając do wyboru wyjście do kina, na spacer, spędzenie wieczoru przed komputerem czy wypad z przyjaciółmi do muzycznego klubu, zapewne w większości przypadków wybierze wyjście ostatnie. Szczególnie jeśli jest studentem mającym dostęp do różnorodnych tematycznych klubów w mieście i możliwość wyboru takiego, którego atmosfera i serwowana muzyka najbardziej mu odpowiada. Nie oznacza to jednak, że kluby to jedyna zabawa, z jaką mają do czynienia młodzi ludzie, którzy pragną się dobrze zabawić, miło spędzić czas i zdobyć fantastyczne wspomnienia na przyszłość. Wśród imprezowych propozycji czekają również wspomniane wyżej tematyczne eventy, kojarzone nierzadko z organizowanymi konwentami (głównie dla miłośników fantastyki, magii, anime i mangi) oraz imprezy na świeżym powietrzu, w których szczególne miejsce mają oczywiście koncerty gwiazd muzyki. Dla współczesnego Polaka pojęcie „imprezy” i „zabawy” szybko jednak ewoluuje, dlatego coraz częściej można się z nimi spotkań np. w kontekście zorganizowanych rajdów rowerowych, konnych czy pieszych, wspólnych wypadów nad jezioro i biwakowania czy nawet organizacji konkursów gier sportowych. Ważne w tym wszystkim jest jednak nie tyle nazewnictwo takiej imprezy, co po prost fakt spędzenia czasu na doskonałej zabawie.