Miejsca na dobrą zabawę

2Gdzie wyskoczyć na miasto, aby się dobrze bawić? Gdzie szukać sprawdzonych klubów i miejsc na dobrą zabawę? Czy warto płacić kilkadziesiąt złotych za wejściówkę na imprezę, czy może lepiej zostać w domu, zamówić pizzę i zaprosić kilku znajomych? Przed takimi pytaniami praktycznie co weekend stają setki tysięcy młodych ludzi na całym świecie, którzy nie mają pojęcia, jak spędzić swój wolny czas w taki sposób, aby zabawa była udana i aby nie żałowali swojego wyboru. Wyjściem najprostszym i oczywistym wydaje się wypad do klubu ze znajomymi, jednak nie każdy lubi taką formę rozrywki i nie dla każdego takie imprezy są interesujące i warte uwagi. Gdzie w takim razie indziej szukać miejsca na dobrą zabawę?
Wbrew pozorom wcale nie trzeba się rozglądać daleko. Jeśli wyeliminuje się możliwość wyjścia do klubu oraz zostania w domu i urządzenia domówki (albo kameralnego spotkania z przyjaciółmi), alternatywą zostają takie rozrywki jak wyjście do kina, rowerowy rajd, wypad na pole paintballowe, organizacja biwaku w lesie czy na polanie, grille, ogniska lub uprawianie różnorodnych sportów.

Współcześnie dobra zabawa nie musi się więc bezpośrednio kojarzyć z przymusowym bawieniem się w klubie, wśród setek innych osób, hałasu muzyki i lejącego się za barem alkoholu. Z drugiej strony to właśnie imprezy w klubach cieszą się największym zaufaniem i zainteresowaniem młodych imprezowiczów, ponieważ niejako dają bezpośrednią gwarancję doskonałej zabawy. Płacąc za bilet wstępu zyskuje się możliwość potańczenia, porozmawiania ze znajomymi, nawiązania nowych znajomości, spróbowania nieznanych dotąd gatunków alkoholu i oczywiście posłuchania świetnej muzyki. Ta ostatnia możliwość jest szczególnie doceniania w chwili, gdy klub organizuje kameralne (dostępne jedynie dla bywalców klub) koncerty jakiejś znanej sławy muzycznej, która daje prywatny pokaz i przy której muzyce można się świetnie bawić. W Polsce na szczęście miejsc na doskonałą zabawę nie brakuje – trzeba je tylko odkryć, przetestować i znaleźć swoje ulubione.