Nocne kino- alternatywa dla spokojnych

Nocne życie kojarzy nam się przede wszystkim z imprezami, alkoholem, dyskotekami itp. Dla tych jednak, którzy niekoniecznie przepadają za taką formą aktywności, a chcieliby zrobić coś ciekawego także nocą, istnieje kilka rozwiązań. Z pewnością jednym z ciekawszych, zwłaszcza dla miłośników kina, są nocne pokazy, a czasami maratony filmowe. Organizuje się je przede wszystkim przy okazji różnego rodzaju festiwalów kinowych, gdzie każdy ma możliwość zobaczenia premier konkursowych.

 

Także przy okazaji wejścia na ekrany największych produkcji, zwłaszcza tych seryjnych, właściciele kin organizują dla fanów coś, co wydaje się prawdziwą gratką, czyli pokaz wszystkich dotychczasowych części i oczywiście tej najświeższej. Maratony filmowe urządza się także podczas jakichś szczególnych dni, czy raczej nocy, jak sylwester, walentynki, czy wakacje. Można znaleźć więc noc z horrorami, noc z gwiazdą, albo nocne kino dla amatorów produkcji offowych. W okresie letnim, coraz częściej spotykanym przedsięwzięciem są też kina pod gołym niebem, gdzie sadowiąc się na leżakach, w specjalnych samochodach, czy na kocykach możemy obejrzeć ciekawy film. Wystarczy tylko poszukać- w większych miastach takich inicjatyw nie brakuje.