Od dyskoteki do klubu.

Chcąc się dobrze odprężyć po całym tygodniu ciężkiej pracy wielu ludzi wybiera tę formę rozrywki które pozwala jednocześnie wyładować energię i stres a także nieco wyciszyć pamięć poprzez alkohol. Stąd też od zawsze w zasadzie istnieją miejsca gdzie można oddać się niewyszukanej rozrywce. Kiedyś były to zazwyczaj remizy strażackie, lub siermiężne dyskoteki, gdzie leciała zazwyczaj skoczna nieco ludyczna muzyka. Z czasem wszystko się rozwijało w tym także muzyka i cała otoczka związana z dyskotekami.

 

Trzeba mieć świadomość tego, że prawdziwy rozkwit dyskotek i wszelkiego rodzaju miejsc gdzie można potańczyć miał miejsce pod koniec dwudziestego wieku, kiedy powstała i zaczęła zdobywać popularność muzyka techno oraz wszelkie jej pochodne. Obok zamkniętych imprez pojawiały się także eventy na otwartej przestrzeni jak choćby słynna berlińska parada miłości czy inne. Wraz z przemijaniem mody na muzykę techno oraz wszelkie jej pochodne dyskoteki zmieniały się w coraz bardziej klimatyczne, mniejsze kluby.