powrót z imprezy

Planujemy spędzić całą noc na miejskiej imprezie. Wiemy, że na pewno będziemy pili alkohol. Jeżeli wśród naszych znajomych nie będzie ani jednej trzeźwej osoby, to lepiej żebyśmy wrócili komunikacją miejską lub zamówili taksówkę. Wielu osobom wydaje się, że jeżeli wypiją jeden lub dwa drinki na wczesnym etapie imprezy, to pod koniec, nad ranem będą już w stanie prowadzić samochód. Nic bardziej mylnego, nie powinniśmy tak ryzykować zwłaszcza, że zazwyczaj jedynie wydaje się nam, że jesteśmy trzeźwi.

 

Jednak tak naprawdę cały czas znajdujemy się pod działaniem alkoholu, który nas otępia i spowalnia nasze reakcje. Prowadzenie samochodu nawet po niewielkiej ilości alkoholu jest bardzo ryzykowne. Pomyślmy, że od nas zależy życie nasze, naszych pasażerów, a także zupełnie obcych osób, które będziemy mijać na ulicy. Jeżeli zdecydowaliśmy się wyjść na imprezę, zainwestowaliśmy w wejściówki i w alkohol, to możemy dodatkowo zainwestować w bilet autobusowy lub taksówkę. Kwoty wydają się niewielkie w porównaniu do tego, co możemy stracić.