młodzież na imprezach

cheers-279569-mNie sposób uniknąć sytuacji, kiedy nasze dzieci zaczną dorastać i zechcą chodzić z przyjaciółmi na imprezy i dyskoteki. Nie można im tego zabronić, raczej nie uda się też zniechęcić ich do spożywania alkoholu. Jedyne co możemy zrobić to nauczyć młodzież przestrzegania pewnych zasad bezpieczeństwa. Najlepiej jest to także zrobić za pomocą swojego dobrego przykładu. Dzieci bowiem nie dostosują się do tego, co będziemy im mówić, zaczną raczej modelować nasze zachowanie. Nauczmy nasze dzieci, że alkohol jest jak wszystko dla ludzi, ale trzeba go spożywać z umiarem.

 

Młodzi ludzie muszą zdawać sobie sprawę, że picie alkoholu na czczo może się źle skończyć. Także wysoka temperatura przyspiesza wchłanianie się alkoholu do krwi. Młode osoby powinny się stosować do zasad bezpieczeństwa w miejskich klubach. Kiedy już kupią sobie alkohol nie powinny go nigdzie zostawiać nawet przez chwilę. Istnieje ryzyko dosypania do drinka jakiś substancji odurzających. Dobrze jest również nauczyć się pić na impresach lekkie drinki z dużą ilością wypełniacza.