Praca dla panny

Najchętniej zatrudnia się panny, które w bardzo odległych planach mają ułożenie sobie życia. Obecnie zaczęto zauważać liczne dyskryminacje kobiet w środowisku pracy. Są to między innymi niższe wynagrodzenie względem mężczyzn mimo iż zajmują to samo stanowisko i pracują w takim samym wymiarze godzin. Nie jest to miłym i dobrym doświadczeniem szczególnie, że ciężko jest określić wartość pracownika na podstawie płci . Niejednokrotnie zdarza się, że kobiety są lepsze od mężczyzn w niektórych dziedzinach nauki lub też przynajmniej są na równi. Całkiem niedawno pojawiła się nowa kampania mająca na celu zlikwidowanie faworyzacji mężczyzn i „wyrównanie poziomów” wynagrodzenia i standardów na tle zawodowym. Myślę, że był to bardzo dobry pomysł aby zrezygnować z tych uprzedzeń szczególnie dlatego, że żyjemy w demokratycznym kraju oraz w XXI wieku. Unia Europejska przychodząca z pomocą kobietom za pomocą tworzenia specjalnych programów stara się zachęcić pracodawców aby zatrudniali kobiety na stanowiska w zamian za liczne profity.