Różnice pomiędzy klubem a dyskoteką.

Dla wielu osób, które nie są zorientowane w temacie różnica pomiędzy dyskoteką a klubem jest w zasadzie niewykrywalna. W oby przybytkach zasadniczo dzieje się to samo. Głośna, rytmiczna muzyka, serwowany zza baru alkohol oraz bardzo dużo, głównie młodych ludzi. Wszyscy świetnie się bawią, tańcząc, pijąc napoje wyskokowe czy po prostu chłodzące. Muzyka jest puszczana przez profesjonalnego dj a parkiet przyjmuje bardziej formę tak zwanych pokładów na których znajdują się podesty.

 

To, co odróżnia klub od dyskoteki to przede wszystkim rozmiar każdego z tych miejsc. Kluby z reguły są o wiele mniejsze niż dyskoteki. Dla dyskotek średnia liczebność imprezy to co najmniej kilkaset osób, gdy tymczasem klub to raczej lokalizacja, w której swoje stresy starają się wytracić osoby w liczbie kilkudziesięciu. Dobrze zorganizowany klub będzie o wiele bardziej wyraźnie rozdzielony na strefy od tanecznej do tak zwanej chilloutowej. Natomiast dyskoteki z reguły są mocno określone na tańczenie bez wyraźnego miejsca na odpoczynek.