Zabawy w dzieciństwie

Pamiętajmy, że w tak młodym wieku chłopcy nie chcą bawić się z dziewczętami i w znaczny sposób ograniczają wszelkie kontakty. Innym czynnikiem w wypadku dorastających dziewcząt jest wpływ koleżanek i status majątkowy w domu rodzinnym. W wieku gimnazjalnym koleżanki bardzo chętnie odwiedzają się nawzajem. Gdy dziewczynka biedniejsza odwiedza swoje bogatsze koleżanki zaczyna wpadać w kompleksy. Zauważa to, że jej ubrania nie są tak modne i szpanerskie o wyposażeniu domu i umeblowaniu pokoju już nie wspomnę. Zdarza się też tak, że unika swojej kolejki odwiedzin (nie chce aby koleżeńska schadzka była w jej domu) i szuka licznych wymówek. Ze ma bałagan, gości czy też remont w domu. W efekcie okazuje się, że zaczyna izolować się od grupy rówieśniczej bowiem czuje się po prostu od nich gorsza i mniej atrakcyjna. Woli usunąć się w cień i stać się jak najmniej zauważalna przez grupę rówieśników i rówieśniczek. Jej kompleksy trwają do czasu, aż nie trafi na wspaniałego i wyjątkowego mężczyznę, który pomoże jej zauważyć właściwy obraz siebie